Buhar Odası Yapımı

Buhar Odası Yapımı

Buhar odası yapımı Deniz Havuz hayalini  kurduğunuz/projesini çizdiğiniz tüm mekânlara buhar odası imalatı yapar. Buhar odasında ana yapı tercihinize uygun şekilde pvc lambriler, cam mozaik, seramik, akrilik ya da mermerden yapılabilir. PVC lambriler fiyat olarak en uygun malzemedir. Yapım olarak da hızlı hareket etmeyi sağlar. Temizliği kolaydır. Görsellik olarak mermer ya da cam mozaiğe göre zayıf kalır.

Cam mozaik estetik ve renkli bir görüntü sağlar. Buhar odası imalatında fiyat olarak uygun malzemelerden biridir. Dayanıklıdır. Dezavantajı; en fazla derz aralığına sahip malzeme olmasıdır. Bu nedenle temizliği diğer malzemelere göre daha zordur. Seramik kullanılarak da buhar odası yapılabilir. Fiyat olarak çok uygundur, ancak görsellik açısından mermer, akrilik ya da cam mozaiğin yerini tutamaz.

Akrilik buhar odasında en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Fiyat olarak cam mozaikten yüksek, mermerden ucuzdur. Temizliği kolaydır. Hazır buhar kabinleri sadece akrilik malzeme kullanılarak imal edilir. Özel yapım buhar odaları da oturakları hazır olan akrilik levhalar kullanılarak imal edilir. Mermer buhar odası yapımında kullanılabilecek en dayanıklı ve en doğal malzemedir. Fiyat olarak yüksektir ancak temizlik noktasında en kolay temizlenebilen, hijyen konusunda size hiç sıkıntı çıkarmayacak malzemedir. Yoğun kullanım alanlarında mermer, malzeme olarak doğru bir tercihtir.

Buhar odalarında tavan mutlaka tonozlu denilen kubbe şeklinde olmalıdır. Düz yapılan tavanlar buhar odaları için doğru bir uygulama değildir. Tavanda yoğunlaşan buhar su damlası haline dönüşür. Düz yapılan tavanda su damlaları kullanıcıların üzerine damlar. Bu kullanıcı açısından keyifsiz bir durum oluşturur. Ancak tonozlu yani kubbe şeklinde yapılan tavanda oluşan su damlaları kubbenin kenarlarına akar, hiçbir kullanıcıyı rahatsız etmeden doğrudan zemindeki gidere ulaşmış olur. Tavanda kullanılacak en uygun malzemeler akrilik, alüminyum kompozit ya da pvc sofit malzemedir. Buhar odasında oturaklar tercihe bağlı olarak yutong tuğlalar köpük ile oluşturulabildiği gibi görseli ve kullanım estetiği daha yüksek olan hazır oturma grupları ile de sağlanabilir. Kısacası Deniz Havuz, buhar odası ihtiyaçlarınıza en uygun malzemeler ile çözüm üretir.

×